Γιορτή Χριστουγέννων. Δεκέμβριος 2013

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013 πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας. Οι μαθητές της Α? τάξης παρουσίασαν χριστουγεννιάτικα ποιήματα και οι μαθητές της Β? τάξης παρουσίασαν το θεατρικό: «Τα Χριστούγεννα της κυρίας Κρίσης»…

Μαθητές της Β΄ τάξης.

Έπαιξαν με τη σειρά που εμφανίστηκαν:

¨ Αφηγήτριες: Ραλλού Κόκορη, Μαρία Θεοδώρου

¨ Δημοσιογράφος: Παύλος Ράπτης

¨ Παιδιά: Κλεονίκη Βασδέκη, Στέργιος Γιάννης, Δημήτρης Μημής, Κασσιανή Γεωργίου, Ανδρέας Βυζούκης, Άννα Κίτσιου, Μαρία Βάρφη, Κων/νος Πάνος, Αχιλλέας Τσεκλιάς, Γιώργος Μήτσης, Βαγγέλης Ίδαρης, Βασιλική Σιώζου, Ελπίδα Αντωνάκη, Βέρα-Κατερίνα Μανοπούλου, Κατερίνα Έξαρχου

¨ Κρίση:  Μαρία Μήτσιου

¨ Γραμματέας: Βαλάντης Ευθυμίου

¨ Δήμαρχος:  Λάμπρος Τσιάρος

¨ Δημοσιογράφος β΄:  Σπύρος Μπρίτσας

¨ Αφηγήτρια: Αμαλία Ντούρου

¨ Ταχυδρόμος: Κων/νος  Οικονόμου

¨ Άγιος Βασίλης: Μάριος Γκότοβος

¨ Αφηγητής: Σπύρος Μπρίτσας

¨ Αγγελιοφόροι: Νικόλας Γκουργκούλης, Μιχάλης Τσιούπης

χριστουγεννα

χριστουγεννα 4

χριστουγεννα 5

χριστουγεννα 1

1)      «Τρίγωνα  Κάλαντα», τραγούδι..

2)      «Καλώς μας ήρθατε», ποίημα από τη μαθήτρια Καλλιόπη Κυραμάριου, Α΄ τάξη.                                                                                                                                                                     3)    «Καινούριος Χρόνος», ποίημα από τις μαθήτριες της Α΄τάξης,  Κλειώ Χρήστου  και Βασιλική Κατσιώτα.

4) «Πρωτοχρονιά Πρωτομηνιά», τραγούδι από τη χορωδία.

5)  «Μαγική Νύχτα», ποίημα από τις Κλαίρη Ανδρούτσου  και Γεωργία Μάντζιου, της Α΄τάξης.

6)  «Χριστούγεννα», ποίημα από τη Θεοδοσία Σάββα, Α΄τάξη.

7)  «Άγια Νύχτα», τραγούδι από τη χορωδία.

8) «Χριστούγεννα», ποίημα  από τους  Μάξιμο Νάκο  και Κων/νο Φώτου.

9)  «Πλησιάζουν Χριστούγεννα», ποίημα από τους Άγγελο Μπάσιο και Θεόδωρο Παπαϊωάννου.

10)  «Χριστούγεννα», τραγούδι από τη χορωδία.

11) «Χριστούγεννα», ποίημα από τους Γιάννη Γκόγκο και Άγγελο  Αντωνάκη, Α΄ τάξη.

12)  «Ωραία κι αιθέρια», ποίημα από τους Θεοχάρη Κασίμη και Νικόλαο Βασιλείου, Α΄ τάξη.

13)  «Πρωτοχρονιά», ποίημα από το Βασίλειο Λώρα, Α΄ τάξη.

14)  «Αρχιμηνιά κι Αρχιχρονιά» κάλαντα από τη χορωδία.

15)  «Χριστούγεννα με την κυρία Κρίση», θεατρικό από τους μαθητές της Β’ τάξης.