«Υιοθετώ ένα κάγκελο»

Μετά την «υιοθεσία» των παιδιών της Α τάξης από την ΣΤ τάξη, ο Σύλλογος επανέρχεται με μια δράση για γονείς και παιδιά με τίτλο «Υιοθετώ ένα κάγκελο», όπου κάθε οικογένεια θα αναλάβει να βάψει ένα κομμάτι από τα κάγκελα της αυλής. Την Κυριακή 8 Οκτωβρίου και ώρα 5μμ, λοιπόν, ελάτε να ανανεώσουμε χρωματικά τα κάγκελα της αυλής του Δημοτικού σχολείου και να καθαρίσουμε-τακτοποιήσουμε την αυλή του Νηπιαγωγείου. Παράλληλα θα γίνει και μια προσπάθεια να δείξουμε στα παιδιά μερικά παιχνίδια της γειτονιάς από τα παλιά. Παρακαλούνται όσοι γονείς επιθυμούν να συνδράμουν με τα νόστιμα γλυκά και αλμυρά τους εδέσματα, ενώ ο Σύλλογος θα προσφέρει τα αναψυκτικά και τον καφέ. Παρακαλείται η κάθε οικογένεια να φέρει τα πινέλα της και όποιος μπορεί και επιθυμεί, ας φέρει και κάποιο χρώμα. Σας περιμένουμε όλους.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 6 Οκτωβρίου θα γίνει η φωτογράφιση των παιδιών του 19ου Δημοτικού Σχολείου και του 23ου Νηπιαγωγείου, με σκοπό την δημιουργία των ετήσιων ημερολογίων που θα εκδόσει ο Σύλλογος.