Γιορτή της Άνοιξης 2018

IMG-af8304b3e60c6ffbe1ff7e31a7e5516a-V

Αγαπητοί γονείς, όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος ο Σύλλογος Γονέων σε συνεργασία με τους Δασκάλους του σχολείου μας και τους Νηπιαγωγούς, οργανώνει την «Γιορτή της Άνοιξης». Το Σάββατο 10 Ιουνίου το απόγευμα σας περιμένουμε στην αυλή του σχολείου για μια βραδιά γεμάτη παιχνίδια, αγώνες, μουσική, χορούς και πολλά άλλα.

18:00  Η εκδήλωση μας θα ξεκινήσει με τον 2ο αγώνα δρόμου ΠΕΝΤΕΛΗ–ΧΡΩΜΑ–RUN.

Η διαδρομή ξεκινάει και καταλήγει στην αυλή του σχολείου και η εκκίνηση θα δοθεί στις 18:00. Η ώρα προσέλευσης για τον αγώνα θα είναι μέχρι 17:50 για να γίνουν οι απαραίτητες προετοιμασίες. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται επιτόπου πριν τον αγώνα από 17:30 μέχρι και 17:50. Στην αρχή και στην διάρκεια της διαδρομής οι διαγωνιζόμενοι θα μπορούν να ρίχνουν (προαιρετικά) κομφετί για party που θα φέρουν οι ίδιοι για να ‘χρωματιστεί’ ο αγώνας. Τα παιδιά μέχρι και Β τάξη θα πρέπει υποχρεωτικά να συνοδεύονται κατά την διάρκεια του αγώνα.

19:00  Ακολουθούν τα παιδιά του Νηπιαγωγείου, όπου θα πουν τραγούδια που ετοίμασαν με τις Νηπιαγωγούς.

19:15  Συνεχίζουμε με παιχνίδια για κάθε τάξη του δημοτικού που έχει ετοιμάσει ο Σύλλογος Γονέων σε συνεργασία με τους δασκάλους κάθε τάξης.

20:00  Τα παιδιά της Α τάξης αποχαιρετούν με τον δικό τους τρόπο τα παιδιά της Στ τάξης.

20:15  Το τμήμα της ZUMBA θα μας διασκεδάσει σε μοντέρνους ρυθμούς

20:30 Προβολή ταινιών με παλιές φωτογραφίες από το σχολείο αλλά και πρόσφατες εκδηλώσεις και δράσεις

21:00  Ζωντανή μουσική από το ωδείο Ars Nova ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΕΣ το οποίο θα μας παρουσιάσει το τμήμα:

Έντεχνο -Λαϊκό  τραγούδι.

Παράλληλα για την ενίσχυση του ταμείου του Συλλόγου θα υπάρχουν:

­  Παγωτό    /   Χυμοί και αναψυκτικά    /    Σουβλάκια

Όπως κάθε χρόνο θα στηθεί ελεύθερος μπουφές με αλμυρά και γλυκά σνακ.

(Όποιος γονέας επιθυμεί να προσφέρει κάτι στο μπουφέ μας θα το δεχτούμε με μεγάλη χαρά).

Όλες οι οικονομικές συναλλαγές της εκδήλωσης θα γίνουν και φέτος με το νόμισμα του σχολείου το «ΠΕΝΤΕΛΙΚΟ».

Κάθε «ΠΕΝΤΕΛΙΚΟ» αντιστοιχεί σε 50 λεπτά του ευρώ και θα μπορούν να το ανταλλάσουν οι επισκέπτες μας στο χώρο του σχολείου καθ’ όλη την διάρκεια της γιορτής.

Ευχαριστούμε όλους τους γονείς προκαταβολικά για την στήριξή σας και ευελπιστούμε να σας δούμε στην γιορτή μας.

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

This entry was posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις του Συλλόγου, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, Χωρίς κατηγορία. Bookmark the permalink.