ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ 2022

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ 19ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ 23ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

« Γ Ι Ο Ρ Τ Η   Τ Η Σ   Α Ν Ο Ι Ξ Η Σ  2022 »

Αγαπητοί γονείς, ο Σύλλογος Γονέων διοργανώνει για 7η φορά την «Γιορτή της Άνοιξης». Το Σάββατο 4 Ιουνίου στις 18:00 το απόγευμα σας περιμένουμε στην αυλή του σχολείου για μια βραδιά γεμάτη παιχνίδια, αγώνες, μουσική, χορούς.

• 18:00 Η εκδήλωση μας θα ξεκινήσει με τον 4ο αγώνα δρόμου ΠΕΝΤΕΛΗ–ΧΡΩΜΑ–RUN.

Η διαδρομή ξεκινάει και καταλήγει στην αυλή του σχολείου και η εκκίνηση θα δοθεί στις 18:00. Η διαδρομή είναι περίπου 900μ. και θα περιφρουρείται από μέλη του συλλόγου και την τροχαία. Η ώρα προσέλευσης για τον αγώνα θα είναι στις 17:45 για να γίνουν οι απαραίτητες προετοιμασίες. Τα παιδιά ηλικίας έως και 8 ετών θα πρέπει να συνοδεύονται απαραίτητα κατά την διαδρομή από τον γονέα τους ή άλλον ενήλικα.

• 18:30 Τα αθλήματα / παιχνίδια ξεκινάνε με τα μικρά μας νηπιαγωγάκια που θα παρουσιάσουν οι Νηπιαγωγοί.

• 18:45 Ακολουθούν παιχνίδια – έκπληξη για κάθε τάξη του δημοτικού.

• 19:45 Παρουσίαση χορευτικής επίδειξης από την αγωνιστική ομάδα του HALLOFDANCE.

• 20:15 Ο Σύλλογος Κρητών Ηπείρου θα μας παρουσιάσει παραδοσιακούς κρητικούς χορούς.

• 20:45 Τα ‘πρωτάκια’ αποχαιρετάνε τα ‘εκτάκια’ τους.

• 21:00 Ζωντανή μουσική από νεανική μπάντα σε ελληνικούς rock και pop ρυθμούς από το ωδείο ISM.

• 22:30 Και κεφιού (αλλά και καιρού) επιτρέποντος, θα συνεχίσουμε με δημοτική και λαϊκή μουσική.

Παράλληλα για την ενίσχυση του ταμείου του Συλλόγου θα υπάρχουν:

• Παγωτό / Χυμοί και αναψυκτικά / Σουβλάκια / αναμνηστικά καπέλα & μπρελόκ

Όπως κάθε χρόνο θα στηθεί και ελεύθερος μπουφές με αλμυρά και γλυκά σνακ.

(Όποιος γονέας επιθυμεί να προσφέρει κάτι στο μπουφέ μας, θα το δεχτούμε με μεγάλη χαρά).

Όλες οι οικονομικές συναλλαγές της εκδήλωσης θα γίνουν και φέτος με το νόμισμα του σχολείου το «ΠΕΝΤΕΛΙΚΟ».

Κάθε «ΠΕΝΤΕΛΙΚΟ» αντιστοιχεί σε 50 λεπτά του ευρώ και θα μπορούν να το ανταλλάσσουν οι επισκέπτες μας στο χώρο του σχολείου καθ’ όλη την διάρκεια της γιορτής.

Σας ευχαριστούμε όλους προκαταβολικά για την στήριξή σας και ευελπιστούμε να σας δούμε στην γιορτή μας.

ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ