Πρόσκληση Συνέλευσης 2023-2024

Σύλλογος Γονέων 19ου Δημοτικού Σχολείου και 23ου Νηπιαγωγείου Ιωαννίνων

Ο Σύλλογος Γονέων καλεί όλους τους γονείς στην Γενική Συνέλευση που θα γίνει στην αίθουσα εκδηλώσεων

την ΚΥΡΙΑΚΗ 01/10/23 στις 5:30 μμ.

Θα γίνει απολογισμός των δράσεων του Συλλόγου και θα συζητηθούν όλα τα τρέχοντα λειτουργικά ζητήματα του Δημοτικού και του Νηπιαγωγείου.

Επίσης, θα γίνουν εκλογές για την ανάδειξη νέου ΔΣ για την διετία 2023~2025 και θα τηρηθεί η διαδικασία σύμφωνα με το καταστατικό.

Θα υπάρχει ένα ενιαίο ψηφοδέλτιο με όλους τους υποψήφιους. Όποιος επιθυμεί να είναι υποψήφιος, παρακαλούμε να το δηλώσει το αργότερο έως την Τετάρτη 27/09/23 σε κάποιο μέλος του συλλόγου ή στον εκπρόσωπο τάξης.

Δικαίωμα συμμετοχής σε οποιαδήποτε διαδικασία έχουν και οι 2 γονείς ανεξαρτήτως του αριθμού παιδιών που έχουν στο σχολείο, αρκεί να έχουν τακτοποιήσει τις οικονομικές τους υποχρεώσεις προς τον Σύλλογο.

Η συνδρομή για το σχολικό έτος 2023-2024 είναι 5€ για ένα παιδί και 10€ για δύο ή περισσότερα παιδιά.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε εκ των προτέρων για την παρουσία σας και την συμμετοχή σας.

Το ΔΣ