Η γιορτή της Άνοιξης

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε “Η γιορτή της Άνοιξης” από το Σύλλογο Διδασκόντων και το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Το Bazaar, με κατασκευές των μαθητών μας, προσέλκυσε πολλούς με αποτέλεσμα οι πωλήσεις να σημειώσουν αξιοσημείωτη επιτυχία! Το ποσό που συγκεντρώθηκε θα χρησιμοποιηθεί για τις ανάγκες του Σχολείου.

giorti tis anoixis 15.05.14 001

κατασκευές
δεντροφύτευση στον κήπο του Σχολείου
Ο κ. Βαγγέλης φυτεύει αρωματικά φυτά.

Η κα Καρυπίδου-Παπαδιά πρόσφερε στο Σχολείο μας 6 έλατα και αρκετά αρωματικά φυτά, τα οποία φυτεύτηκαν στον κήπο με τη βοήθεια των μαθητών.

Οι μαθητές μας εντυπωσίασαν με την οργάνωση, δυναμισμό και ταχύτητα που επέδειξαν παίζοντας ομαδικά παιχνίδια! Στη συνέχεια χόρεψαν παραδοσιακά τραγούδια από διάφορες περιοχές της χώρας μας, με άνεση και ευκινησία. Μπράβο σε όλους και μπράβο στη γυμνάστριά μας κα Τασία Μπάτσου που είχε το πρόσταγμα.

χορός σε τρείς κύκλους
λήψη από τον κ. Όμηρο
λιχουδιές
το εκπαιδευτικό προσωπικό εν δράσει

Πολλές λιχουδιές, ετοιμασμένες από τους γονείς, γεύτηκαν όλοι και αργά το βράδυ ο κ. Σακκάς με τα τηλεσκόπια, έφερε κοντά μας τον Κρόνο και το Δία!

Τους ευχαριστούμε όλους πολύ!!!