Χριστουγεννιάτικη γιορτή στο άσυλο ανιάτων “Νεομάρτυς Γεώργιος”

Στις 17/12/2015 ανταποκριθήκαμε στην πρόσκληση του ασύλου ανιάτων “Νεομάρτυς Γεώργιος” και βρεθήκαμε η Γ’ και η Ε’ τάξη  στο χώρο τους για να παρακολουθήσουμε τη χριστουγεννιάτικη γιορτή που με πολύ κόπο είχαν ετοιμάσει.

Από την πλευρά των μικρών μαθητών υπήρξε άγχος και ανησυχία, αρχικά, για το τι θα δουν. Τα συναισθήματα αυτά  αντικαταστάθηκαν στη συνέχεια από θλίψη και προβληματισμό.

Όλοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για την επιτυχία της γιορτής και τα κατάφεραν. Προς αυτή την κατεύθυνση κινηθήκαμε και εμείς καθώς η παρουσία μας εκεί τους έδωσε ιδιαίτερη χαρά και θάρρος. Συμμετείχαμε και εμείς με τον τρόπο μας στη γιορτή καθώς τραγουδήσαμε όχι μόνο κάλαντα που όλοι γνωρίζουμε αλλά και τα δικά μας και τους προσφέραμε δώρα που με πολύ αγάπη φτιάξαμε.

488 489 487 486 Ήταν μια συγκλονιστική εμπειρία!

Ας ελπίσουμε το 2016 κάθε όνειρό σας να βγει αληθινό!

Σας ευχαριστούμε πολύ!

Δημοσιεύθηκε στην Γ΄ Τάξη σχολ. έτος 2015-16, Ε΄ τάξη σχολ. έτος 2015-16. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.