Ενημερωτική εκδήλωση

Αγαπητοί γονείς,

Ο Σύλλογος Γονέων σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων του 26ου Δημοτικού και 29ου Νηπιαγωγείου σας προσκαλούν την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 19:30 στην εκδήλωση με θέμα:

«Σχολική ετοιμότητα και διαταραχές γραπτού και προφορικού λόγου – ο ρόλος των ειδικών»

Τα θέματα που θα συζητηθούν αφορούν ειδικότερα σε:.

1. Ποιοι είναι οι κυριότεροι δείκτες σχολικής ετοιμότητας ενός παιδιού;

2. Πότε πρέπει να ανησυχώ;

3. Τι είναι οι ειδικές μαθησιακές δυσκολίες;

4. Πώς γίνεται η διάγνωση μαθησιακών δυσκολιών;

5. Πως και μέχρι πότε μπορούν οι γονείς να βοηθούν το παιδί στη μελέτη;

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας και η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη, καθώς θα ενθαρρύνει τη διοργάνωση κι άλλων εκδηλώσεων με πρόσκληση ειδικών σε θέματα που αφορούν κάθε γονέα που αγωνιά για τον ρόλο του.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου
ΑΦΙΣΑ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

This entry was posted in Ανακοινώσεις, Δράσεις του Συλλόγου, Εκδηλώσεις, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων. Bookmark the permalink.